Jakość ma oznaczenie

Najczęściej podrabianym asortymentem wśród oświetlenia samochodowego są lampy ksenonowe, dlatego w ramach programu „Wybierz oryginalne i bezpieczne oświetlenie samochodowe" uruchomiliśmy narzędzia pozwalające zweryfikować fakt, czy zakupiony produkt jest oryginałem marki OSRAM.

Markowe ksenony są najczęściej podrabiane przez nieuczciwych producentów, którzy nie tylko bardzo nieudolnie kopiują rozwiązania techniczne, ale również wykorzystują zastrzeżone nazwy, logotypy i wygląd opakowań, narażając w ten sposób kierowców na niebezpieczeństwo i straty - mówi Magdalena Bogusz, marketing manager speciality lighting w OSRAM.

Program Zaufania (OSRAM Trust program) zawiera narzędzia, dzięki którym można łatwo potwierdzić oryginalność produktu sprawdzając w internecie unikalną kombinację kodu z etykiety na opakowaniu z danymi lampy umieszczonymi na jej trzonku.

Etykieta bezpieczeństwa
Każde opakowanie oryginalnych lamp ksenonowych OSRAM wyprodukowanych po 1 października 2015 roku posiada etykietę bezpieczeństwa z unikalnym ?-znakowym kodem. Trzy ostatnie cyfry kodu powinny być widoczne jako hologram w dolnym, prawym rogu. Jest tam także kod QR prowadzący do strony Programu Zaufania firmy OSRAM. Na etykiecie znajduje się także pasek z mikro tekstem, możliwym do odczytania po użyciu lupy.

Dane lampy na trzonku
Każda etykieta bezpieczeństwa z opakowania podczas procesu produkcji jest przypisywana tylko do jednego źródła światła. Na trzonku każdej lampy umieszczone są unikalne dane, które jedynie w zestawieniu z kodem z etykiety pozwalają pozytywnie zweryfikować oryginalność produktu.

A jeśli nie ma opakowania lub kodu?
Zasadą jest, że firma OSRAM dostarcza swoje produkty wyłącznie w opakowaniach. Są to kartonowe albo plastikowe pudelka - zawsze oznaczone logo, zawierające wszystkie niezbędne dane i informacje. Takiego opakowania powinniśmy wymagać od sprzedawcy. Jeżeli jest z tym problem, powinno to wzbudzać nasze wątpliwości. Możemy jednak nie znaleźć kodu na opakowaniu zakupionego produktu - dotyczy to lamp wyprodukowanych przed 1 października 2015 roku. Oczywiście i ich oryginalność możemy sprawdzić - poprzez stronę www.czyoryginal.pl, gdzie po przesianiu zdjęcia, nasz specjalista oceni autentyczność produktów.

Firma OSRAM jest prygotowana na każdą ewentualność i każdy scenariusz. Mamy nadzieję, że nasze narzędzia pomogą konsumentom rozstrzygnąć wątpliwości.

Jak to działa?

Na stronie internetowej www.osram.com/trust, która jest dostępna także w języku polskim, jesteśmy po kolei proszeni o wprowadzenie kodu z opakowania, a następnie o sprawdzenie czy wyświetlone dane odpowiadają tym umieszczonym na trzonku zakupionej lampy. W efekcie błyskawicznie otrzymujemy informację zwrotną, która może zawierać jeden z trzech scenariuszy.

Dobierz oświetlenie do swojegio pojazdu

Sprawdź gdzie kupić

Znajdź oświetlenie samochodowe

© 2017, OSRAM GmbH. Wszystkie prawa zastrzeżone.